Więcej informacji

Czytaj całość

Bezpieczeństwo na drogach

Za nami święta. Ten radosny czas, który spędzamy z bliskimi. Nim jednak wsiądziecie ponownie za kółko, pójdziecie na zakupy, dowiedzcie się jak zachować ostrożność na drodze.

Wzmożony ruch na drogach w okresie świątecznym to nic nadzwyczajnego. Ludzie wyjeżdżają z miast lub krajów, odwiedzając swoje rodziny czy bliskich. To szczególny czas dla nas wszystkich, dlatego każdy chce być na miejscu o czasie. Okazuje się, że tak niewiele brakuje, aby doszło do tragedii przez rozkojarzenie, pośpiech, brak ostrożności. Wystarczy spojrzeć na statystyki z ubiegłego roku.

Negatywne warunki pogodowe oraz brak ostrożności.

W poprzednim roku, między 21 a 26 grudnia doszło do 443 wypadków, w których zginęło 36 osób. Z informacji Policji wynika, że najwięcej z nich doszło przez nieostrożnych pieszych. Ludzie w pośpiechu, przebiegają przez ulicę, wpadając pod kola samochodów. Bardzo często też zapominają o tym, iż w tym okresie, widoczność na drodze jest znacznie mniejsza niż w lecie. Prócz tego warunki atmosferyczne, zwłaszcza gdy pada śnieg, negatywnie wpływają na przyczepność kół na drodze. Piesi nie noszą przy sobie odblasków, przez co bardzo trudno jest ich zauważyć, zwłaszcza na drogach nieoświetlonych, przy których nie ma chodnika.

To co prawda smutne statystyki, jednak poprzez kontrole drogowe, ilość wypadków, z porównaniem do 2017 roku, znacznie zmalała.

Promile, a jazda za kółkiem

Według statystyk, w 2018 roku w okresie świątecznym, Policja zatrzymała aż 1272 pijanych kierowców! To niebywałe, jak ludzie zapominają o bezpieczeństwie. Route4U przypomina, że pijani kierowcy niosą nieprawdopodobne zagrożenie na drodze, nie tylko dla siebie i pasażerów, ale także dla innych uczestników ruchu.

Spedycja międzynarodowa, a okres świąteczny

Niezależnie od warunków, pory roku, czy świąt, niektóre towary muszą być przetransportowane z punktu A do punktu B. Chodzi m.in. o leki, które muszą znaleźć się w aptekach, aby nikomu ich nie zabrakło. Nasi kierowcy przyznają, że w tym czasie muszą mieć „oczy dookoła głowy”. Wszelkie procedury w transporcie takiego ładunku muszą być dopięte na ostatni guzik, a w szczególności zimą. W tym czasie każdy chciałby być w domu, dlatego pośpiech stał się tutaj naszym największym wrogiem. Nasi pracownicy zdają sobie z tego sprawę, dlatego też zachowują szczególną ostrożność, zwłaszcza na terenach zabudowanych, gdzie często dochodzi do wypadków.

Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku

Drodzy kierowcy oraz piesi, zachowajcie szczególną ostrożność na drogach. Zwłaszcza przy przejściach dla pieszych. Nie wyprzedzajcie przed i bezpośrednio na nie kierowanych przejściach dla pieszych (prócz ogromnego zagrożenia, taki manewr kosztować Was będzie 10 punktów karnych oraz 200zł mandatu!). Nie wbiegajcie na drogę, nim nie upewnicie się czy można bezpiecznie przejść na drugą stronę. Bądźcie czujni zwłaszcza przy ograniczonej widoczności. Jeśli możecie, korzystajcie z komunikacji miejskiej. Noście zawsze przy sobie odblaski. A co najważniejsze – nie siadajcie za kółko jeśli uprzednio spożywaliście alkohol. W ten sposób możecie uniknąć tragedii.

Cały zespół Route4U pragnie wszystkim życzyć wspaniałego Nowego Roku. Bezpieczeństwa, przede wszystkim, szerokiej drogi oraz spokoju ducha.

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.