Więcej informacji

Czytaj całość

Transport w świątecznym czasie globalnego handlu elektronicznego.

Czas świąteczny to spektrum możliwości dla sprzedawców na całym świecie.

Nieustająca globalizacja, mnóstwo nowych aplikacji do zakupów cyfrowych i trwały okres wzrostu handlu elektronicznego wskazują na rekordowy okres świąteczny w roku 2020 dla sprzedaży online, w tym transakcji transgranicznych.

Niepewność związana z pandemią spowodowała, że ogrom konsumentów realizuje zakupy w sieci.  W tym roku mamy potencjał do znaczącej zmiany aktywności cyfrowej.

 

Co to oznacza dla Twojej firmy?

 

Czarny piątek i Cyberponiedziałek

 

Przewiduje się, że w tym roku tradycyjne świąteczne dni zakupowe będą dłuższe niż kiedykolwiek w handlu elektronicznym. Jednak zakłada się także, że ich ogólny czas trwania będzie krótszy.

Innymi słowy, zamiast skoncentrowanego przypływu aktywności podczas cybertygodnia, eksperci tacy jak Adobe przewidzieli, że będziemy świadkami zwiększonych zakupów online przez kilka tygodni aż do końca roku, który już zaczyna się pojawiać.

Ogólnie Adobe przewiduje 33-procentowy wzrost sprzedaży online w okresie świątecznym w 2020 r., Uzyskując łącznie 189 miliardów dolarów. Już w pierwszych dziesięciu dniach świątecznego sezonu zakupowego – rozpoczynającego się 1 listopada – odnotowano prawie 22 miliardy dolarów sprzedaży cyfrowej, to jest 21% więcej niż w zeszłym roku.

Jak sugeruje DHL takie statystyki mogą po pewnym czasie zacząć tracić na znaczeniu. Dlatego ważne jest, aby skupić się na tym, jak ten stały napływ handlu elektronicznego wpłynie na wyniki Twojej firmy.

Jaki jest wniosek ?

Twoja firma musi być w najwyższym stopniu gotowa do konkurowania o przyciąganie klientów do Twojej branży. Za pomocą silnego marketingu i promocji. Także musi być przygotowana na duży ruch, duży popyt i oczekiwania dotyczące szybkiej dostawy towarów.

 

Wpływ COVID-19

 

Konsumenci na ogół niepokoją się swoją osobistą sytuacją finansową z powodu pandemii, podczas gdy sprzedaż detaliczna online rośnie. Na podstawie jednego z badań wśród konsumentów jedna czwarta z nich obawia się, czy stać ich na prezenty, które chcą kupić w tym roku. Ta rzeczywistość gospodarcza przekłada się również na zmartwienia detalistów. Firma DHL niedawno przeprowadziła ankietę wśród ponad 2500 małych i średnich firm. Wynik: 36% uważa, że pandemia miała negatywny wpływ na ogólną sprzedaż. Nieco większa liczba przewidywała niewielki wpływ na sprzedaż, podczas gdy 27% oczekiwało pozytywnego wpływu.

Zatem nasuwa się wniosek: pandemia koronawirusa z pewnością pobudzi handel elektroniczny, ponieważ konsumenci unikają zakupów w tradycyjnej formie. Niepokój ekonomiczny jednak jest powszechny, a kupujący szukają okazji i promocji. Twoja firma musi więc aktywować wszystkie możliwe zasoby i skupić się na konkurencyjnych cenach.

Twoja firma powinna polegać na doświadczonych partnerach transportowych

W tym roku należy założyć, że łańcuchy dostaw będą narażone na znaczne obciążenia. Wszelkie zakłócenia w ich funkcjonowaniu mogą mieć konsekwencje dla globalnej sytuacji gospodarczej i finansowej. Pozyskiwanie towarów od dostawców i prognozowanie całkowitego popytu konsumenckiego będzie trudne i wymagać będzie starannego planowania.

Podobnie, szybkie i bezpieczne dostarczenie produktów do kupujących będzie trudniejsze. Ma na to wpływ sytuacja większego zapotrzebowania na sprzedaż online i dostarczanie zakupów przy pomocy firm transportowych.

Można spodziewać się najwyższego wolumenu przesyłek na całym świecie w okresie świątecznym. Nawet powyżej 50% w stosunku do roku 2019.

Kolejny wniosek: potencjalni klienci są teraz zlokalizowani na całym świecie, ale nie będą zamawiać produktów Twojej firmy, jeśli nigdy ich nie otrzymają, jeśli zostaną dostarczone za późno. Potrzebujesz więc sprawdzonego, zaufanego partnera spedycyjnego w logistyce, wysyłce międzynarodowej i dostawach ekspresowych.

 

Jak zająć duży kawałek tortu rynkowego.

 

Sezon wakacyjny 2021 prawdopodobnie będzie kolejnym przełomem w globalnym handlu elektronicznym.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest niewielka, czy zatrudnia 200 pracowników możesz docierać do klientów i sprzedawać im produkty niemal na całym świecie. Zgadza się, w cyfrowym handlu detalicznym jest więcej konkurencji niż kiedykolwiek wcześniej. Ale jest też więcej możliwości dotarcia do 95% konsumentów mieszkających poza Polską.

Oferujemy dostawy zawsze na czas. Realizujemy nawet najbardziej wymagające zlecenia. Dlatego też, jeżeli w najbliższym czasie planujesz operacje transportowe na całym świecie – zapraszamy do kontaktu.

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.