Więcej informacji

Czytaj całość

Telematyka transportu

W czasach stale obecnej presji czasu, firmy transportowe stają naprzeciw coraz to nowym wyzwaniom. Aby móc sprawnie rozwiązywać współczesne problemy logistyczne w zarządzaniu taką firmą, należy wykazywać odpowiednie umiejętności i posiadać wcześniejsze doświadczenie w pracy. Często jednak, mimo posiadania takich kompetencji, zarządzający spotykają się z nieprzewidywanym zachowania swoich pracowników. Czynnik ludzki jest największą barierą dla efektywnego działania przewozu towarów. Dlatego też w takich przypadkach warto sięgnąć po technologię. Wobec takich wyzwań dobrze sprawdza się telematyka w transporcie.

CO OZNACZANA TELEMATYKA W TRANSPORCIE?

Pojęcie to powstało z połączenia słów „telekomunikacja” oraz „informatyka”. Takie zestawienie idealnie odzwierciedla zakres tematyczny tego terminu. Telematyka transportu wpływa na przebieg procesu mobilności ludzi i ładunków wykorzystując przy tym nowoczesne środki technologiczne, które są zintegrowane z danymi systemów fizycznych. Pozwala to na poprawę wyników finansowych oraz zwiększenie efektywności firmy, a dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa podczas pokonywanych tras.

WYKORZYSTYWANE URZĄDZENIA

Telematyka w transporcie, to pewna sieć współpracujących ze sobą urządzeń, które sprzyjają swobodnej i nieustannej wymianie danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firmy transportowe są w stanie usprawnić przebieg pojedynczych zadań, które w ogólnym rozrachunku pozwalają na zrealizowanie zoptymalizowanej polityki przewozu ładunków.

Do głównych elementów systemu telematycznego zalicza się:

  • Internet

  • Lokalizatory GPS

  • Urządzenia monitorujące pogodę i ruch drogowy

  • Radary i kamery uliczne

  • Łączność radiową

  • Czujniki i rejestratory

Działanie całego systemu telematycznego opiera się głównie na przesyłaniu odpowiednich danych przez rejestratory do zarządzającego flotą. Dodatkowo, przełożeni są w stanie stale komunikować się z kierowcami odnośnie sprawnej realizacji zadań.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TELEMATYKI TRANSPORTU

Elastyczność i optymalny poziom dynamiki przewozu to czynniki, o które każda firma transportowa powinna dbać. Pozwala to na ugruntowanie zaufania dotychczasowych klientów oraz zdobycie nowych. Taki cel można uzyskać dzięki dostosowywaniu odpowiedniej trasy, poprzez stałą kontrolę natężenia ruchu czy robót drogowych. Dodatkowo, redukcja eksploatacji paliwa, zabezpieczenie przed nadużyciami oraz kontrola trasy i parametrów jazdy zredukuje znacząco koszty. Co więcej, telematyka pozwala na racjonalne planowanie ładunków oraz tras, a tym samym efektywne zarządzanie czasem.

Nasza firma również dba o optymalizację przewozów oraz o jak największą efektywność. Staramy się, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni z jakości naszych usług. Możemy poświadczyć, że operacjami transportowymi zarządzamy w rozsądny sposób, który usprawnia całą procedurę transportową i nie zamierzamy z tego rezygnować.

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.