Więcej informacji

Czytaj całość

Światowa Organizacja Zdrowia, a kryzys gospodarczy

Światowa Organizacja Zdrowia ( WHO ) w dniu 11.03.2020 ogłosiła stan pandemii Koronawirusa COVID-19 na świecie. Dzień później, bo już 12.03.2020 minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski ogłosił stan zagrożenia epidemicznego na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej.
Oprócz oczywistego niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzi, Koronawirus COVID-19 uderza również z wielką siłą w światową gospodarkę. Wiele branż notuje regres gospodarczy, a ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny w takiej sytuacji jest coraz bardziej nieunikniony. OECD w skróconym raporcie wydanym z powodu Koronawirusa obniżyła o 0,5 proc. przewidywany wzrost gospodarczy na świecie z prognozowanego 2,9 proc.

Co to oznacza dla branży logistycznej?

Bardzo ciężko jest przewidywać rozwój sytuacji, która posiada tak wiele zmiennych. Branża logistyczna pogrążona jest obecnie w chaosie. Obszar Azji i Pacyfiku jest największą częścią sektora logistyki i stanowi około 45% całkowitego dochodu światowego. Spadek zamówień z Chin odcisnął piętno na gospodarce krajów Unii Europejskiej. Co więcej, zamykanie granic przez kolejne państwa powoduje utrudniony przepływ towarów międzynarodowych i naraża na niebezpieczeństwo kierowców. Mimo tego, międzynarodowy transport towarów wydaje się, jak na razie, niezagrożony. Wiele przedsiębiorców odczuwa jednak niepewność. Polscy przewoźnicy bowiem notują już znaczny spadek zamówień z Włoch, a coraz więcej inwestycji jest ograniczana przez spowolnienie rynku. Chaos informacyjny potęguje tylko niestabilność w tych niecodziennych okolicznościach oraz prowadzi do kryzysu.
Największe zagrożenia dla międzynarodowego przewozu towarów można podzielić na dwie grupy:

  • coraz większe restrykcje na granicach utrudniające swobodny przepływ dóbr
  • całkowity zastój przewozu spowodowany przymusową kwarantanną danego przedsiębiorstwa

ROUTE4U ma jednak nadzieję, że sytuacja na świecie ulegnie niedługo znacznej poprawie, a ponadto zawiadamia, że z w związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się „KORONAWIRUSA COVID-19” mając na względzie dobro, zdrowie i życie naszych pracowników, klientów, osób najbliższych i szeroko pojęte zdrowie publiczne, zdecydowaliśmy się na podjęcie działań mających na celu ograniczenie bezpośrednich kontaktów i wprowadzenie systemu pracy zdalnej.
Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco udzielać prawidłowych informacji stronom zainteresowanym. Mając jednak na uwadze nadzwyczajne okoliczności – z jakimi wszystkim nam przyszło się zmierzyć – będziemy niezmiernie wdzięczni za Państwa wyrozumiałość w przypadku mogących pojawić się czasowo utrudnień w komunikacji – za co z góry serdecznie przepraszamy.

COMMENTS

  • rentbigcar.pl

    Miejmy nadzieję że niedługo wszystko wróci do normy i branża logistyczna nie będzie miała takich utrudnień

  •  

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.