Więcej informacji

Czytaj całość

Monitorowanie i status przesyłki

Jak większość z nas wie, śledzenie przesyłki jest w dzisiejszych czasach wielkim udogodnieniem. To przede wszystkim wygoda dla osób prywatnych – gros produktów zamawiamy przez sklepy internetowe, a przewoźnicy proponują tracking przesyłek, dzięki czemu zarówno nadawca, jak i odbiorca mają wgląd w podróż paczki. Te rozwiązania sprawdzają się także w przypadku przedsiębiorstw – tych mniejszych i tych na wielką skalę. Każda profesjonalna firma transportowa czy kurierska wprowadza system statusu przesyłek, aby świadczyć swoje usługi jak najrzetelniej.

Do czego służy monitorowanie przesyłek?

Opcja ta została stworzona z myślą o tym, aby każdy, kto czeka na swój towar, wiedział w każdej chwili, kiedy w przybliżeniu zostanie on dostarczony pod wskazany adres. Ma to także związek z bezpieczeństwem transportu i uzyskanie informacji w czasie rzeczywistym o statusie zamówienia. Minimalizuje to także do zera ryzyko zaginięcia towarów w systemie logistycznym firmy transportowej. Dzięki takim zabiegom, każda paczka musi być wprowadzona do wewnętrznego systemu, a następnie informacja ta jest uaktualniana w każdym kolejnym punkcie, do którego przesyłka dotrze (np. w magazynie w innym mieście). Jeśli podczas przekazywania jej zostanie wykryty jakiś błąd, kierowca jest w stanie podjąć konkretne czynności, aby zapobiec dalszym komplikacjom.

Jak to wygląda w praktyce?

Do każdej przesyłki nadawany jest specjalny identyfikator, czyli list przewozowy. Często także można go spotkać w formie kodu kreskowego. Kod ten skanowany jest w różnych punktach na drodze jej podróży: od nadania począwszy, do samego dostarczenia przez kuriera skończywszy.

Obecnie firmy transportowe udostępniają darmowe opcje śledzenia paczek za pośrednictwem swoich stron internetowych czy aplikacji mobilnych. Są one przeważnie proste w obsłudze, oraz bardzo intuicyjne. Wystarczy, że w odpowiednie miejsce wpisany zostanie numer przesyłki.

Śledzenie towarów poprzez GPS

Nasza firma transportowa wyposażona jest w system monitorowania przesyłek za pomocą GPS. Oznacza to, że prócz standardowych zabiegów, nasze samochody posiadają system nawigacji satelitarnych, co ma bezpośredni wpływ na jakość komunikacji, pozwala także monitorować trasę przesyłek. Prócz tego zapewniamy stałą kontrolę realizacji usług, mierzymy ich efektywność oraz informujemy klientów na bieżąco o statusie zamówienia. Dzięki takiemu śledzeniu przebiegu trasy, logistyk zawsze ma możliwość reagować na bieżąco i w razie potrzeby zmienić trasę, by towar dotarł o czasie.

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.