Więcej informacji

Czytaj całość

Fresh route – gwarancja sukcesu

Fresh Route to transport w temperaturze kontrolowanej w przedziale -22°C + 20°C. Istnieje bowiem pewna grupa produktów, które wymagają spełnienia specjalnych warunków podczas przewozu. Kluczowe jest to, że zapewniona powinna zostać odpowiednia temperatura przez cały czas transportu.

Do przewozu rzeczy w temperaturze kontrolowanej zalicza się: artykuły spożywcze (m.in. mięso, ryby, mrożonki), produkty medyczne, leki, kosmetyki, produkty chemiczne, ale także część elektroniki oraz materiałów budowlanych. Zapewnienie odpowiednich warunków jest o tyle ważne w przypadku tych produktów, że wahanie, bądź przekroczenie minimalnej lub maksymalnej temperatury podczas przewozów, wpływa na ich jakość. Może także prowadzić do tego, że staną się one nieprzydatne do użytkowania. W sytuacji leków, niedotrzymanie właściwych warunków skutkuje zmianą składu chemicznego, a co się z tym wiąże, pojawieniem się realnego zagrożenia dla zdrowia.

Tego typu spedycja wymaga zastosowania dobrze przemyślanego planu. Logistyka odgrywa tutaj kluczową rolę. Podczas planowania transportu należy wybrać najkrótszą drogę, bez przestojów, tak, by przewóz odbył się płynnie i sprawnie. Tylko dzięki temu możliwe będzie uzyskanie najwyższej jakości usługi transportowej.

Niezwykle ważną kwestią jest również monitorowanie transportu. W przypadku przewozu leków należy prowadzić dokumentację, gdyż cały proces podlega kontroli, a leki muszą być transportowane w niskiej temperaturze. Do takiej dokumentacji zobowiązane są firmy transportowe. Do tego przedsięwzięcia potrzebny jest także wyspecjalizowany personel, który zajmuje się koordynowaniem przewozu na każdym etapie.

Zlecenie transportowe są wykonywane z zastosowaniem nadwozi izotermicznych z agregatem bądź kontenerów chłodniczych – reeferów.

W ofercie naszej firmy posiadamy rozwiązania Fresh Route. Spełniamy wszelkie wymogi transportu w temperaturze kontrolowanej w formacie door-to-door oraz od lat świadczymy tego typu usługi zadowolonym klientom.

POST COMMENT

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.